HomeParticipaActivitatiHartă standuriGalerie fotoParteneriNoutatiProgramContact

HR Business Partner (Transport industry)

Full time » altele in Timisoara

Candidatul Ideal

FM Logistic Romania recruteaza pentru pozitia de HR Business Partner. Aceasta persoana va lucra la elaborarea si implementarea, impreuna cu Directorul de Resurse Umane, strategiei de dezvoltare, cultura organizationala si management al performantei, coordonarea procesului de recrutare si selectie pentru departamentul de Transport.

Iata care ar fi cerintele minime pentru acest rol:

  • experienta anterioara intr-un rol de HR Generalist sau HRBP
  • background in industria transporturilor
  • Limba engleza nivel avansat
  • Empatie si abilitatea de a asculta si a analiza cerintele si nevoile colegilor din departament
  • Deschidere si persuasiune, abilitati excelente de comunicare si negociere
  • Cunostinte de baza ale legislatiei muncii in Romania
  • Profil analitic, decizii bazate pe informatii, date exacte

Descrierea jobului

Rolul va presupune:

  • Consilierea managerilor cu privire la colaborarea cu membrii din echipa, la procesul de recrutare si intelegerea pietei de transport cu scopul retinerii si dezvoltarii angajatilor, actionand ca un avocat al integritatii si corectitudinii.
  • Participarea la definirea structurii noii organizatii de transport, elaborarea si implementarea,impreună cu Director Resurse Umane, a strategiei de dezvoltare, recrutare si selectie pentru intregul departament.
  • Identificarea nevoilor de training si dezvoltare, impreuna cu Recruitment & Development Lead, cu scopul de a defini programe de dezvoltare.
  • Definirea, implementarea si evaluarea actiunilor de engagement, employer branding, motivatie si cultura organizationala la nivel de departament, conform cu planul la nivel de tara.
  • Dezvoltarea abilitatilor de recrutare, dezvoltare, management al performantei ale managerilor

Pachet de beneficii:

  • bonusuri si prime
  • tichete de masa
  • abonament medical
  • 24 de zile de concediu de odihna
  • alte zile libere platite de companie, cu ocazia diverselor evenimente
  • stil de munca hibrid

FM ROMANIA

DN 6 KM 570+190 Dreapta – DUDESTII NOI ,
Grupul nostru a fost fondat de către oameni cu un spirit antreprenorial foarte bine dezvoltat. Pasiunea a fost întotdeauna motorul dezvoltării noastre. În prezent numărul angajaţilor noştri depăşeşte 27,500 de oameni în toată lumea, motivaţi de acelaşi obiectiv şi simţ al responsabilității. Din 2012, FM Logistic a intrat în a doua etapă a istoriei sale: cu o prezenţă internaţională puternică şi performanţă pe termen lung, Grupul nostru şi-a stabilit pentru 2022 obiectivul de a deveni, în beneficiul consumatorilor, un jucător de referinţă pe piaţa logistică internaţională. Deţinem toate cărţile succesului: soluţii logistice integrate, prezenţa în 13 ţări, viziunea pe termen lung a acţionarilor, profesionalismul colegilor, încrederea clienţilor, expertiză operaţională, abilitatea de a inova, platforme logistice dezvoltate, etc. Hai în echipa noastră să scriem împreună o pagină celebră în istoria transportului şi a logisticii!

Facultati vizate

Automatica si Calculatoare
Management in Productie si Transporturi
Stiintele Comunicarii

Alte oferte de carieră

Full time »
Științele Comunicării
FM Logistic Romania is recruiting a Communication Specialist
Full time »
altele
FM Logistic Romania recruteaza pentru rolul de Dispecer Transport Domestic in Timisoara.
Full time »
altele
FM Logistic is looking for a Plant Controller who will join our Controlling Team.
Noutati
10
MAI
2022
Află tot ce trebuie despre conținutul portofoliului de angajare.
Dă pe spate reprezentanții companiilor!
zilelecarierei@upt.ro
0256404704