HomeParticipaActivitatiHartă standuriGalerie fotoParteneriNoutatiProgramContact

INGINER INDUSTRIALIZARE

Full time » altele in Timisoara
PROFIL

Studii superioare tehnice (Electronică, Electrotehnică, Mecatronică sau Mecanică)

Cunostinte de limba engleza (limba germana constituie avantaj)

Cunoștințe avansate în domeniul electrotehnic și electronic

Cunoștinte de operare a calculatorului

Cunoștințe SAP constituie avantaj

DESCRIEREA POSTULUI

Oferă consultanță tehnică pentru client în pregătirea specificațiilor pentru anumite produse noi sau care urmează să fie schimbate

Analizează și evaluează anumite produse noi sau care urmează să fie schimbate conform specificațiilor portofoliului clientului

Participă la revizuirea produsului în ceea ce privește productivitatea tehnică și economică, dacă este necesar, în coordonare cu clientul și departamentele de specialitate

Participă la elaborarea și producerea de specificații pentru procesul de producție și echipamentele necesare

Participă la elaborarea și producerea unui concept de producție

Participă la determinarea costurilor de producție și pregătirea ofertei

Dezvoltă propuneri concrete și fezabile de selectare și optimizare ( a materialelor, tehnologiei) pe tot parcursul ciclului de viață al produsului

Consiliere și sprijin pentru toate departamentele și departamentul central din zona de responsabilitate

ZES Zollner Electronic

Parc Industrial Sud, NR.10, Satu Mare

Compania ZES Zollner Electronic Satu Mare implementează soluții de sistem pentru diverse branșe industriale, de-a lungul întregului ciclu de viață al produsului, fiind parte a grupului de întreprinderi Zollner.

Diversitate de servicii

Ca furnizor de servicii EMS, oferim o paletă vastă de servicii: Dezvoltare, NPI/Engineering, managementul materialelor, managementul uzurii, producţie, analiza şi tehnica materialelor, livrare la nivel mondial, reparaţii, modernizare şi asistenţă post-vânzare.

Suport și consultanță

Oferim suport individual clienților noștri , suport care include servicii de consultanță cuprinzătoare  și se extinde asupra tuturor fazelor colaborării.

Experiență

De 20 de ani prezentă pe piața din România, compania Zollner a devenit unul dintre cei mai importanți investitori pe plan local în Satu Mare dar și unul dintre cei mai mari angajatori din Județ.

Facultati vizate

Automatica si Calculatoare
Electronica Telecomunicatii si Tehnologii Informationale
Electrotehnica si Electroenergetica

Alte oferte de carieră

Full time »
altele
Pregătește documentația pentru produsele noi, procese de producție și schimbările tehnologice
Full time »
altele
Aduce îmbunătătiri continue și oferă suport clienților în probleme de calitate
Full time »
altele
Elaborareză programe de testare pentru produse conform cerințele clienților
Noutati
26
OCT
2022
Află tot ce trebuie despre conținutul portofoliului de angajare.
Dă pe spate reprezentanții companiilor!
zilelecarierei@upt.ro
0256404704